Tehdyt työt:
Brändinhallinta Digimarkkinointi Filmisuunnittelu Markkinointistrategia Pakkaussuunnittelu POS-materiaalit VerkkosivutKohderyhmät:
B2CHETI oikeanlaista kemiaa
Kotimainen Berner toi markkinoille HETI-siivous- ja -pesuainesarjan, joka sisältää Rajamäen etikkaan. Meillä oli ilo päästä luomaan tuotesarjalle brändistrategia ja visuaalinen ilme. Asiakasymmärryksessä hyödynsimme oman talon vahvaa dataosaamista.
Suunnittelimme ja toteutimme myös tuotesarjan lanseerauskampanjan musiikkia, mainosfilmiä, verkkosivustoa heti.fi, sosiaalisen median materiaaleja, online-mainontaa ja kaupan toimenpiteitä myöten. Kokonaisuus on ollut hallinnassamme mainonnan strategiasta tulosten seurantaan. HETI-tuoteperhe on ollut sekä asiakkaan että meidän yhteinen ylpeydenaihe, josta kerromme mielellämme lisää. Tuoteperheelle kirjoittamamme kiteytys ”Oikeanlaista kemiaa” kuvaa myös tämän hankkeen kokonaisfiilistä.
Lue lisää: Etikkapesua ja markkinointidataa

